Wydawanie przyjęcia w domu dla wielu z nas kojarzy się z ciężką pracą. Najpierw wymyślenie odpowiedniego menu, następnie zaś noszenie ciężkich zakupów, aby następnie spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.

Często na przyjemne konwersacje z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty. Wiadomo jednak, że są osoby, którym takie organizowanie menu na przyjęcie sprawia dużą przyjemność. Jednakże są to wyjątki, jakie przecież tylko potwierdzają regułę. Większość z nas nie preferuje takich przygotowań i najchętniej od razu udałaby się do etapu końcowego jakim jest samo przyjęcie. Od kiedy na rynku pojawiły się firmy cateringowe tego typu rozwiązanie okazało się możliwe. Jednakowoż samo wynajęcie takiej firmy nie oznacza powodzenia. Ażeby przyjęcie się udało trzeba wybrać dobrą i sprawdzoną firmę cateringową.

Zajrzyj do opisu, który jest pod poniższym linkiem i czytaj więcej kołnierze na ów temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie czekaj!

Podobnie mia się z opcją catering dla firm. Oto kilka najważniejsze wskazówki.

menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Nim zdecydujesz się na catering trzeba pomyśleć jaką kwotę pragniesz przeznaczyć na przyjęcie, a później przystosować do tego typ potraw i napojów. Na początek podlicz wszystkich zaproszonych gości. Jeżeli wśród gości są dzieci korzystnie zastanowić się czy będziesz zapewnić oddzielne menu dla dzieci. Biorąc pod uwagę powyższe wyznaczniki można zdefiniować orientacyjnie cenę cateringu. Typ cateringu zależy od pory organizowania przyjęcia. Zależnie czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja koszt cateringu będzie na pewno różny.

Należy zastanowić się nad wyborem alkoholi dla gości. Alkohol powinien pasować do potrawy, lecz również powinien smakować gościowi. Firmy dość często w swoich ofertach mają duży wybór alkoholi. Jednakże przeważnie bardziej się opłaca samemu zakupić alkohol. Im bardziej urozmaicone jest menu cateringu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze, jednakże powiększa się także koszt cateringu. Jeśli przygotowujemy „małe” przyjęcie warto zdecydować się na jedną kuchnię (może nią być kuchnia włoska, japońska, a może francuska czy polska).

Firma cateringowa

Autor: Wine Country Walking Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe są w stanie zorganizować w niewielkich ilościach kilka różnorodnych potraw, np. przekąsek albo parę dodatków do potrawy głównej. Z pewnością to ożywi menu cateringu. Jeśli zorganizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na kawę” najbardziej korzystnie sprawdzi się słodki catering. W takiej ofercie firm cateringowych znajdziemy potrawy słodkie: desery zimne i gorące, różneciasta, owoce i słodycze.
Jak znaleźć firmę cateringową? Na co zwrócić uwagę, co zwłaszcza powinno nas zainteresować?
Tagged on: