W wielu przypadkach osoby potrzebujące pożyczyć jakąś sumę pieniędzy udają się po bankowy kredyt. Przy niewielkich sumach najbardziej popularne są typowe gotówkowe pożyczki. Przeciętnie ich czas wynosi od kilku miesięcy do siedmiu lat, chociaż znajdzie się i banki, w jakich można pożyczkę otrzymać nawet na siedem lat. Są one dość proste do otrzymania, bo poza dokumentami tożsamości i zaświadczeniami o zarobkach więcej nic nie potrzeba.

Dom
Oczywiście będą one miały pewne wady, o jakich trzeba pamiętać podczas podejmowania tego typu decyzji. Po pierwsze ze względu na to, że nie posiadają żadnego zabezpieczenia, to są dość drogie – i będzie to dotyczyć zarówno prowizji za udzielenie, jak i późniejszych odsetek. Poza tym przy pożyczaniu większej sumy mogą być kłopoty z otrzymaniem kredytu, ponieważ przy krótkim okresie raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) mogą być dość wysokie, co wpływa na zdolność kredytową. Jeżeli ktoś będzie miał takie możliwości, to zdecydowanie lepszym pomysłem w niektórych przypadkach będzie pożyczka pod zastaw nieruchomości (), znacznie tańsza lecz wymagająca pozałatwiania nieco więcej formalności.

Z powodu tego, że nieruchomość będzie zabezpieczeniem, to banki proponują w takich przypadkach znacznie lepsze warunki niż przy zwykłych kredytach. W większości banków pożyczka pod zastaw domu (więcej tu) może mieć nawet o połowę niższe oprocentowanie, co będzie się bardzo przekładać na wysokość płaconych rat. Poza tym czas kredytowania może być dużo większy, z reguły będzie on wynosił dwadzieścia lat, ale da się znaleźć banki jakie zaproponują kilka lat więcej. Minusem jest fakt, że pożyczka pod zastaw działki (patrz tutaj) wymaga jednak dopełnienia dużo większej liczby formalności.

Przede wszystkim się to wiąże z samym zabezpieczeniem, potrzebna jest wycena, dzięki której bank dokładnie wie ile warta jest nieruchomość, poza tym niezbędne będzie założenie księgi wieczystej i wykonanie tam odpowiednich wpisów. Jednak z powodu znacznie niższych kosztów rozwiązanie tego typu jest polecane ludziom, którzy będą potrzebować pożyczyć jakąś większą kwotę pieniędzy.

Wady i zalety kredytów pod zastaw lokali mieszkalnych, jakie są formalności przy takich produktach.
Tagged on: