Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak tylko nieliczne państwa mają dostęp do wyżej wymienionych miejsc. Bez wątpienia, można wybrać zwiedzanie obcych państw, ale zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – namawiamy do pozostania w kraju. Umożliwia nam to z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Obecnie, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Cały czas budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży. Do odwiedzin polskich terenów zachęcić nas też mogą niskie ceny. Polska jednak cały czas wypada konkurencyjnie w porównaniu z Europą Zachodnią.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może w końcu nadszedł ten czas by zapomnieć o przyzwyczajeniach, koczowaniu od 6 rano by zająć wolne miejsce na plaży i zdecydować się na polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry są piękne, ale jednak tylko w Tatrach znajdziemy się bliżej nieba.Niezapomniane widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, cudowny klimat, jak również pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na udany urlop. Wielkie wrażenie sprawia na nas obraz pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, gdy w dolinie jest upalnie i słonecznie. Wartkie strumyki zachęcają do kąpieli, a zielona łąka by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą.

Poznając wszelakie zakątki kraju przeważnie próbujemy czegoś nowego, a domowe obiadki zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Proponujemy więc aby już dziś zainicjować poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje malta wycieczki w górach 2014 (polecam pensjonaty), a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.
Z jakiego powodu powinno się na wakacje pojechać w polskie góry?
Tagged on: