Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pozytywnym przebiegu rekrutacji, na przykład na stanowisko pracownika biurowego. Chociaż w anonsach wedle obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 40 lat, to są używane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, ponieważ pracownik, który ma kontakt z klientem bywa pierwszym i jednocześnie najistotniejszym reprezentantem konkretnej firmy.

W wybranych profesjach dostojny ubiór jest symbolem profesjonalizmu i ma budzić zaufanie do konkretnej instytucji. Weźmy zatem pod uwagę chociażby kobiety pracujące w bankach, które nawet w czasie upałów są zmuszone przychodzić do pracy w pończochach, a na ich nogach obowiązkowo muszą się znaleźć buty zupełnie zakrywające palce oraz pięty. Najbardziej odpowiednim wdziankiem dla kasjerki będzie garsonka w niejaskrawych barwach i materiałowa śnieżnobiała albo kremowa bluzka. Natomiast faceci zasiądą za ekranem notebooka w gustownych garniturach i wzorowo wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( duży wybór odzieży na ) diametralnie różni się od ubrań, które nosimy na co dzień. Recepcjonistki noszą koszule z wyszytym na kieszeni logo, jak również z dobrze widoczną nazwą hotelu. Do zestawu dołączone są też spódnice bądź spodnie w oszczędnych fasonach. Natomiast panowie zatrudnieni na recepcji również muszą wyglądać jak z żurnala i nosić ubranie szyte na miarę. Dowolność w doborze garderoby w żadnym wypadku nie obowiązuje w zawodzie kelnerki, a nawet sprzątaczki.

eleganckie kobiety

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Tak odzież dla hoteli, jaki i dla sekretarek pracujących w prywatnych szkołach bądź pracownic cukierni powinna być wykonana z dobrych gatunkowo materiałów. Pracownicy muszą mieć co najmniej dwa zestawy ubrań, które ponadto mają odznaczać się sporą niepodatnością na zagniecenia – bodajże nic tak nie obniża autorytetu recepcjonistki jak wymięte spodnie.

O ile na jakości zaoszczędzić nie wypada, to na seryjnym zamówieniu już tak. Jeśli hotel hotel zakopane centrum ma swoje oddziały w Krakowie, Szczecinie, Mrągowie czy innym niewymienionym tutaj mieście, to może za jednym razem, a nawet jednym naciśnięciem klawisza myszki, zamówić modne ubrania dla pracowników recepcji oraz sprzątaczy zatrudnionych we wszystkich oddziałach (najnowsza kolekcja : ). A każdy przecież doskonale wie, że na duże obniżki można liczyć tylko wtedy, gdy kupuje się wyroby w większych ilościach.

Sprawdź też:

Odzież służbowa jest symbolem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują właściwie ubrani podwładni
Tagged on: