Gdy aranżujemy mieszkanie, niezwykle ważna jest kompozycja przestrzeni. Niestety nie każdy z nas posiada wysoko rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, nie każdej osobie też łatwo przyjdzie wyobrażenie sobie określonych mebli w określonym porządku. Powoduje to, że meblowanie wnętrza staje się często męką i źródłem sporów.

profesjonalna wizualizacja

Autor: CAD Projekt K&A
Źródło: CAD Projekt K&A
W takich sytuacjach można – a wręcz należałoby – sięgnąć do pomocy studiów projektowych, jakie oferują wizualizacje architektoniczne. Są to komputerowo stworzone obrazy (często trójwymiarowe), na których można zlokalizować i swobodnie modyfikować ułożenie ścian działowych, drzwi wewnętrznych, ale także mebli i innych sprzętów dla domu. Pozwala to zobaczyć w konkretnym kształcie, w jaki sposób nasze wnętrze będzie się prezentować, a na skutek tego wskazać, czy dana wizja nam się podoba, czy należy coś w niej przekształcić. Istotnym atutem takowych wizualizacji jest fakt, że powstają w oparciu o faktyczne wymiary pomieszczeń i przedmiotów, przez co unikamy w dalszym ciągu kłopotów w rodzaju deficytu paru centymetrów do ustawienia szafy.

Podobnie biura architektoniczne mają możliwość zrealizować wizualizacje mebli, i to tak odnoszące się do tych z dostępnych szablonów z salonu, jak i konstruowanych według indywidualnego planu. Ma to wyjątkowe przesłanie w miejscach, gdzie zabudowa musi być ciągła, czyli np. w biurze, atoli także w pokoju dzziennym bądź toalecie taka wizualizacja przyzwoli odpowiednio rozplanować system mebli.

Tutaj opublikowana jest jeszcze inna strona opisująca tę kwestię. Sprawdź także podobny świeży materiał (www.bys.pl/zamow-kontener) na ten temat. On również jest warty poznania.

Co znaczące, wykona ją ekspert, który będzie mógł zadać nam trafne pytania w odpowiednim punkcie, przeto pomoże wyznaczyć nasze potrzeby. O ile sami nie mamy głowy do wymyślania rozwiązań wnętrzarskich, alternatywa wsparcia biura projektowego jest w rzeczy samej korzystna!

Chciałbyś mieć piękne mieszkanie? Zrób to spokojnie – ze wsparciem aranżera!