Niemalże każdemu mieszkańcowi naszego kraju miejscowość Wisła kojarzy się bardzo mocno z Adamem Małyszem. Nic w tym dziwnego, ponieważ z pewnością dzięki jego sukcesom, miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Rzecz jasna nikogo nie dziwi, z jakich powodów małyszomania była ogromną dumą dla miasta. Dlatego też zdecydowanie warto odwiedzić tę miejscowość. Jeśli interesuje nas Wisła kwatery są dostępne przez cały rok, a atrakcji na pewno nie zabraknie.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczkę zaczniemy właśnie od Adama Małysza. Niezwykle interesującym miejscem jest Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji. Możemy obejrzeć rzeźby skoczka. W teorii nic w tym oryginalnego, jednakże wykonana jest ona z… czekolady. Dawniej nie była ona chroniona szklaną gablotą, więc figura co pewien czas traciła części. Smakowita rzeźba kusi, dlatego aktualnie nie można jej dotykać. Wszyscy miłośnicy skoków narciarskich muszą zobaczyć galerię, w której znajdują się wszystkie trofea mistrza. Kolejną atrakcją będzie zdecydowanie skocznia im. Adama Małysza. To najważniejsze miejsca dla jego fanów. Należy jednak mieć na uwadze, że Wisła posiada również bardzo dużo innych atrakcji. Ciekawy jest Zamek Prezydenta RP, który służy jako letnia rezydencja głowy naszego państwa.

Rzecz jasna można go zwiedzić, jednakże należy pamiętać, że zawieszona nad budynkiem flaga oznacza, że w zamku przebywa obecnie prezydent. Następnie powinno się zobaczyć Zameczek Habsburgów, który przeniesiono do centrum miejscowości z Baraniej Góry. Dodatkowo mieści się w nim doskonała restauracja, w której spożyjemy smaczne posiłki. Jeśli uwielbiamy naturę koniecznie musimy zobaczyć wodospad na Wisełce. Co prawda został on sztucznie zbudowany, jednak naprawdę wygląda zjawiskowo. Również przy nim możemy zatrzymać się na chwilkę i zjeść coś w pobliskiej karczmie. Cudowny jest też widok na Jezioro jezioro białe domki Czerniańskie. Znajduje się zapora, które wieczorami jest podświetlana, co wytwarza niepowtarzalny klimat. Jeśli lubimy spacery, zdecydowanie warto udać się na deptak, na którym między innymi położona jest Aleja Gwiazd Sportu, rzecz jasna wśród gwiazd znajdziemy gwiazdę Adama Małysza.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wisła jest bardzo obfita w atrakcje, dlatego też jest interesującym miejscem na wakacje lub weekendową wycieczkę. Oczywiście przewodnim motywem jest najpopularniejszy polski skoczek, ale mimo upływu czasu Wisła jest nadal odwiedzana dokładnie z tego powodu. Wszyscy znajdą w tej miejscowości coś odpowiedniego dla siebie. W Wiśle nie da się nudzić, mnogość atrakcji jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu dla każdego, kto lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca

.

Co należy odwiedzić w czasie zwiedzania Wisły?
Tagged on: