Istnieje wiele miejsc, w których możesz szukać pracy w Niemczech, nawet jeszcze przed wyjazdem. Na początek, przygotowaliśmy zestawienie sprawdzonych i najskuteczniejszych źródeł: Gazety oraz periodyki – propozycje pracy są umieszczane w odpowiednich rubrykach codziennych gazet (najsporzej w środy i w wydaniu weekendowym), w tygodnikach w specjalnych periodykach i magazynach. Sieć internetowa – ciągu ostatnich lat nadzwyczaj rozwinął się internetowy rynek pracy Online-Bewerbungen, i jest on aktualnie najpopularniejszym sposobem poszukiwania zatrudnienia, zwłaszcza wśród młodych ludzi i absolwentów.

bus na trasie

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Wirtualne witryny poświęcone poszukiwaniu pracy (Jobsbörsen) umożliwiają łatwe wyszukiwanie odpowiedniego stanowiska wedle takich kryteriów jak rejon, branża, wysokość uposażenia. Można również zostawić własne CV, ażeby firmy wyszukujące odpowiednio wykwalifikowanych pracobiorców mogły cię odkryć. Biura pracy (Arbeitsämter): W Niemczech istnieje ponad 800 urzędów pracy i wszyscy mieszkańcy WE mają prawo z nich skorzystać, jeśli pragniesz poznać szczegóły odwiedź ich stronę. Biura pracy mają szeroką propozycję miejsc pracy, wgląd do nich jest bezpłatny (nawet jeżeli nie masz zezwolenia na pracę).

Większa część propozycji tyczy się stanowisk nie wymagających specjalnych kwalifikacji. Konkursy na wyższe stanowiska, są zazwyczaj ogłaszane przez same przedsiębiorstwa czy agencje pracy.

Próbujesz wyszukać dodatkowe tego typu źródła? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w tekście (www.bys.pl/uslugi/wywoz-gruzu-warszawa-i-okolice), który omawia analogiczne kwestie.

Eures powstał dzięki współpracy serwisów pośrednictwa pracy na obszarze EOG, aby umożliwić wolny przepływ pracowników na tym obszarze. Ułatwia on nie tylko znalezienie pracy, udziela też internetowy serwis informacyjny o warunkach pracy w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pracownicy EURES wyspecjalizowani są w praktycznych radach dotyczących środowiska pracy w państwach członkowskich, pomogą kandydatom odszukać pracę, zaś firmom znaleźć odpowiednich pracobiorców. Bezpośrednie podanie – jeżeli interesuje cię praca w jakiejś wybranej jednostce, możesz tam po prostu posłać podanie. Jest to zwyczaj dosyć często praktykowany w Niemczech (w przeciwieństwie do pozostałych krajów) i warty zachodu, stąd iż oferty te są zatrzymywane po czym sprawdzane w razie wolnego etatu. Możesz też wsiąść w bus do Niemiec po czym sprawdzić propozycje dostępne na miejscu.
Szukanie pracy w Niemczech. Należy zadbać o bilet.
Tagged on: