Kuchnia to część mieszkania, w której niesamowicie istotne są praktyczne rozwiązania aranżacyjne. Kluczowe jest takie zaplanowanie wszystkim elementów, aby nie tylko prezentowany się ciekawie, ale też ułatwiały przygotowywanie posiłków i nie stanowiły problemu przy wykonywaniu codziennych czynności. Jednym z najistotniejszych etapów wykończenia kuchni jest zaplanowanie odpowiedniego miejsca na przyprawy!

Aby kuchenne przyprawy towarzyszyły nam każdego dnia, a potrawy z ich użyciem były nie tylko wyśmienite, ale również łatwe w przygotowaniu, powinniśmy znaleźć dla nich właściwe miejsce. Jeśli lubimy praktyczne rozwiązania i chcemy aby gotowanie było czystą przyjemnością, koniecznie postawmy na półki. Warto ułatwiać sobie życie! Półka z przyprawami to nie jedynie element funkcjonalny, ale także dekoracyjny naszej kuchni. Może być wykonana z różnych materiałów i odpowiadać wielu stylom wnętrzarskim. Koncepcyjna półka z przyprawami pomieści wszystkie aromaty świata w jednym miejscu, wyeksponuje styl naszej kuchni i doda jej uroku!

przyprawy kuchenne

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli przyprawy mają na długo zachować świeżość i swoje właściwości, należy pamiętać także o ich odpowiednim przechowywaniu. Trzymanie przypraw w saszetkach nie tylko wygląda niechlujnie, ale też jest niepraktyczne. Przyprawy pozostawione w saszetkach szybko wietrzeją i tracą swoje właściwości, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je przechowywać. Przyprawy najlepiej przesypywać do małych słoiczków. Takie ulubione przyprawy mogą być także rewelacyjną dekoracją! Takie słoiczki można udekorować modnymi naklejkami, wstążeczkami i sznurkami. Należy wiedzieć też, że półka z przyprawami powinna wisieć w suchym i niezbyt słonecznym miejscu. Alternatywą dla półki może być szafla lub milk taxi szuflada. Jeśli natomiast jesteśmy entuzjastami domowej kuchni, wówczas takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające, gdyż oferuje znacznie mniej miejsca niż półki z przyprawami. Przed przystąpieniem do aranżacji kuchni, warto zatem rozważyć jak często gotujemy i ile potrzebujemy miejsca na ulubione przyprawy.

Przemyślana aranżacja kuchni sprawi, że będziemy sprawniej i przede wszystkim z większą chęcią przygotowywać posiłki. Zatem zadbajmy o doskonałe miejsce na przyprawy. Wtedy będziemy mogli puścić wodze kuchennej fantazji. Rozmaite przyprawy na wyciągnięcie ręki sprawią, że codziennie posiłki okraszone będę ciekawymi zestawieniami kulinarnymi.
Wykończenie kuchni – najlepsze miejsce na przyprawy