Osoby prowadzące swój biznes w branży spożywczej mają świadomość, że należy dopilnować wielu formalności. O czym pamiętać decydując się na założenie sklepu spożywczego?

landszaft - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno ogromnie ważna jest lokalizacja. Lepiej otwierać tego typu sklepu w miejscach najbardziej ruchliwych. Dobre będą osiedla, główne ulice, jak też bliska odległość przystanków autobusowych czy tramwajowych. Odpowiednia jest także okolica, gdzie nie ma większych galerii. Istotne, by asortyment był dopasowany do grupy docelowej. Na większych osiedlach istnieją mniejsze szanse na sprzedaż produktów luksusowych. Natomiast prowadząc sklep w centrum dużego miasta, jak choćby Warszawa możemy już liczyć na klientów, jacy będą zainteresowani także takimi drogimi artykułami.

kadr - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ w sklepie tego typu będziemy sprzedawać produkty spożywcze, musimy otrzymać zgodę od inspektora sanitarnego. Placówka taka przeprowadza kontrolę w lokalu i wpisuje nasz sklep do rejestru, dając zgodę na otwarcie tego typu działalności. Od tego momentu trzeba liczyć z systematycznymi wizytami z sanepidu – firma montująca klimatyzację w Warszawie. Jak chcemy mieć w takim sklepie alkohol, to musimy postarać się również o koncesję. Wydaje ją gmina, a liczba takich pozwoleń jest ograniczona. Dlatego za każdym razem dostaje się koncesję zaraz po załatwieniu wszystkich formalności. Trzeba wiedzieć także, iż tego typu pozwolenie kosztuje. Wysokość opłaty za koncesję jest zależna od rodzaju alkoholu, który zamierzamy sprzedawać.

Trzeba pamiętać o potrzebnym wyposażeniu. Nieodłączna w tego typu miejscu będzie klimatyzacja. Zadbajmy o to, aby firma, jaka montuje urządzenia oferowała też serwis klimatyzatorów. To bardzo ułatwia radzenie sobie z ewentualnymi usterkami w przyszłości. Serwis klimatyzatorów to bardzo pomocna sprawa – CiK Wiśniewski – naprawa (ekspresowa naprawa protez zębowych kraków) chłodni. Potrzebne także będą różnego rodzaju lodówki albo lady do chłodzenia. Czasem, kiedy artykułów wymagających stale niskiej temperatury mamy w sklepie większą ilość przydatne będą komory chłodnicze. Jeśli mamy tego typu potrzeby, jak też zaplecze na takie rzeczy, to można stworzyć chłodnię. Przyda nam się także naprawa chłodni, jaką są w stanie zapewnić specjalne serwisy. By dopracować niektóre sprawy do końca, potrzeba czasu oraz doświadczenia. Tak jak wspomniany serwis klimatyzatorów. Z tego względu też nie przejmujmy się, jeśli na początku nie wszystko będziemy ogarniać. Do wszystkiego możemy dojść z czasem.

Otwieramy sklep z artykułami spożywczymi. O jakich rzeczach nie powinniśmy zapomnieć?
Tagged on: