Szkło matrycy jest twarde oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Na nieszczęście nie jest ono niezniszczalne. Przy upadku z poważniejszej wysokości zdoła się rozbić lub okropnie zarysować. Czy folia zdoła uratować go przed takim wypadkiem?

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi mniema, że folia na telefon psuje jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a nieprawidłowo naklejona także zmniejsza widoczność na ekranie a nawet zniszczyć wyświetlacz. Wyświetlacz komórki rysuje się od najmniejszych elementów, przykładowo wkładanie go do torby czy kieszeni w spodniach. Niekiedy nawet nie przewidujemy, że jakaś czynność zdoła być przyczyną rysowania powierzchni. Przez wzięcie folii ochronnych fabrykanci poprawili technikę mocowania ich do szybki, obecnie nie wykorzystuje się kleju akrylowego a silikonowy. Nie wpływa on żadnym sposobem na powierzchnię. Nieraz folie z jego obecnością reklamowane zostają jako „bezklejowe”. Spoiwo jednakże jest, ale bardzo pewne i nieszkodliwe. Nie tworzy uszkodzeń ekranu. Jeśli chodzi o dalsze bonusy dla konsumenta, można wybierać w nawierzchniach. Folia na telefon (strona internetowa tutaj) bywa świetlista a także matowa. Niektórzy oświadczają, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” aparat telefoniczny, ta druga bardziej. Jednak gołym okiem tego się nie widzi.

nokia

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie wpływa to w żadnym stopniu na stylistykę komórki. Najdroższe jak dotychczas są folie zrobione ze szkła pancernego, które w największym stopniu ochraniają nasz aparat. Wartość takiego gadżetu to około 50 złotych, kosztuje więcej od zwykłej folii, bowiem cena tamtej oscyluje w granicach 20 złotych.

Wyrób jakim jest folia (zobacz folia stretchowa) na telefon nie jest sporym wydatkiem (etui do Huawei P8 Lite). Wystarczy przypatrzeć się sprzętom z naklejoną osłoną i możemy na pierwszy rzut oka zaobserwować, iż nie jest to dostrzegalne. Nie szpeci w dodatku sprzętu, zapewniając mu przy tym asekurację przed zarysowaniami jak również ewentualnym rozbiciem ekranu.

Folia profilaktyczna na aparat telefoniczny – z jakiego powodu powinniśmy ją stosować?
Tagged on: