Prowadząc własną działalność musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż najważniejsze jest ułatwienie klientowi trafienia do nas. Planując wielkie reklamy, czy działania w mediach społecznościowych nie powinniśmy nie pamiętać o drobnych, lecz nie mniej ważnych elementach.

kadr - mieszkanie

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Pragniemy w tym artykule omówić w skrócie funkcję, jaką odgrywają różnego typu tablice informujące.

Po pierwsze są to szyldy firmowe, jakie stanowią ważny element wizerunkowy każdej instytucji. To dobry sposób na oznaczenie naszej palcówki – szyldy w ofercie DrukXL. Składają się na wizytówkę firmy, dlatego powinny być zaprojektowane oraz wytworzone starannie. Mogą być płaskie lub przestrzenne. Wykonuje się je z rozmaitych materiałów. Bardzo gustowne są szyldy grawerowane czy wytapiane ze szkła. Istotne jest również mocowanie. Zależnie od powyżej wymienionych parametrów mogą bardzo różnić się ceną. W przypadku tablic z wydrukiem umieszczanych na zewnątrz obiektu, muszą one zostać zabezpieczone przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Szyldy firmowe mogą być także podświetlane, wyglądają wtedy atrakcyjniej i są bardziej widoczne po zmroku. Te szyldy reklamowe podświetlone są zewnętrznym światłem, jakie także warto odpowiednio zaprojektować. Nie powinniśmy zapominać, że w wielu miastach może to podlegać regulacjom konserwatora zabytków. Z zabytkową architekturą doskonale współgrają szyldy kute.

Zależnie od typu działalności powinniśmy wybrać odmienny styl, gdyż inaczej będzie wyglądać szyld kancelarii prawniczej aniżeli sklepu z zabawkami.

panorama - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowo firma musi też mieć tabliczki na drzwi. Ich funkcją jest oznakowanie poszczególnych pomieszczeń w biurze, również działów, albo całej firmy na przykład w biurowcu. Idzie o to, żeby klient bez trudu trafił we właściwe miejsce. Muszą być zrobione z materiałów trwałych. Istotne, aby one również były częścią identyfikacji wizualnej firmy. Zazwyczaj wykonawca oferuje dowolny rozmiar. Nowoczesne technologie wykonania ułatwiają osiągnięcie ciekawych wizualnych efektów, nawet jeżeli użyte są tak zwykłe materiały jak PCW czy pleksja. Tabliczki na drzwi, choć są pozornie niewielkim elementem, powinny być wykonane precyzyjnie oraz z dbałością o detale. Zobacz technomaszbud domowa produkcja pelletu więcej na: internetowa DrukXL.

Wiele firm oferuje tworzenie szyldów. Jak w każdym wypadku, trzeba wybrać taką, która wykona zamówienie dokładnie, zgodnie z naszymi potrzebami, a do tego w jak najmniejszej cenie.

Niewielkie, lecz ważne składniki identyfikacji wizerunkowej każdej firmy
Tagged on: