Jeśli nasz dom lub drzwi do niego nie jest właściwie widoczne z ulicy, złodziej może bez kłopotu pracować nad ich sforsowaniem. Prócz tego nie ma konieczności męczyć z zamkiem i solidnymi drzwiami.

Ławka w parku

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Bez kłopotu dostanie się do środka przecież przez okno. Metodą na utrudnienie mu działania jest wyposażenie mieszkania w system alarmowy. Już jedynie informacja mówiąca, że lokal jest zabezpieczony alarmem jest wystarczająca. Na zewnątrz wystawimy przecież informację z ostrzeżeniem. Pośród miast, gdzie znajdziemy firmy instalujące systemy alarmowe Grójec nie jest wyjątkiem. Szeroko rozpowszechnionym i kojarzonym takim systemem bywa instalacja ostrzegawcza złożona z czujników ruchu w pomieszczeniach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem alarmowym na ścianie (czytaj więcej o systemach alarmowych w Grójcu). Sama konstrukcja systemu alarmowego jest nieco bardziej skomplikowana. Składa się na nią zestaw współpracujących jednocześnie urządzeń, które są w stanie wykryć włamanie i sygnalizują je, zazwyczaj sygnalizacją świetlną oraz ostrym dźwiękiem. System ma za zadanie reagować na zdarzenia ostrzegawcze, takie jak uchylanie drzwi oraz okien, poruszanie się ludzi w obszarze ich widzenia, rozbijanie szyb, niszczenie drzwi i powiadamiać o zdarzeniu właściwą osobę, czyli właściciela poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, albo ochronę obiektu. Znakomitym więc dopełnieniem instalacji alarmowej może być współpraca z firmą trudniącą się ochroną (najlepszy monitoring w Grójcu). Wśród miejscowości w których odszukamy firmy, które proponują monitoring Grójec nie okazuje się być wyjątkiem.

Bardzo często zdarza się tak, że nikt z słyszących alarm (zobacz też: systemy alarmowe bielsko-biała) nie reaguje na wycie alarmu, my zaś nie mamy szans przyjazdu do domu. Interwencja firmy ochroniarskiej może okazać się bezcenna.
Dobre zamki a także drzwi antywłamaniowe na pewno są ważnym elementem ochrony mieszkania, ale czy dostatecznym?
Tagged on: