Zestaw wypoczynkowy to jeden z najważniejszych elementów umeblowania mieszkania. Wersalka oraz fotele muszą przecież nie tylko pięknie dekorować wnętrze, ale także być trwałe, praktyczne i komfortowe. Czy nabycie obicia ze skóry będzie dobrym rozwiązaniem?

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, wyprodukowane ze skóry naturalnej, mają mnóstwo swoich amatorów, jak i przeciwników. Zanim podejmiemy decyzję, czy kupić meble skórzane, trzeba przeanalizować wszelkie ich wady oraz walory. Niewątpliwą zaletą jest ich nieprzemijalność – skóra zawsze będzie w modzie i doskonale wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i w nowoczesne wnętrze. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie, nie bez znaczenia jest fakt, iż skóra naturalna nie gromadzi w sobie kurzu i zabrudzeń, jak to się dzieje w przypadku tapicerek z materiału. Miłośnicy kompletów wypoczynkowych ze skóry podkreślają, że meble tego gatunku nadają wnętrzu niepowtarzalny, bardzo elegancki charakter. Meble skórzane są odpowiednie zarówno do nastrojowego salonu z kominkiem, jak i do gabinetu – sprawdź ofertę oferta Wajnert.

elegancka sofa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Czy meble ze skóry posiadają więc jakieś wady? Tak i to całkiem sporo. Po pierwsze, żeby móc przez długi czas cieszyć się urodą kupionego wypoczynku, trzeba zainwestować w profesjonalne środki do pielęgnacji skóry, a później trzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu na pielęgnowanie tapicerki. Kolejną wadą skóry naturalnej jest niewielka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jeżeli więc w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta z ostrymi pazurkami, rozsądnie jest zrezygnować z wymarzonego skórzanego wypoczynku. Wybór sofy obitej jasną skórą to duże ryzyko, w przypadku powstania zabrudzeń, trudno je będzie usunąć. Jeżeli na przykład wylejemy kompot owocowy na tapicerkę z materiału, z łatwością można zdjąć pokrowiec i wyprać go w automacie. W przypadku skóry takie postępowanie jest niemożliwe.

Ostatnia, ale wcale nie mniej ważna wada mebli skórzanych to ich cena, jeśli planujemy nabyć komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy liczyć się ze sporym kosztem zakupu.

Nie można zezwolić na to, żebyś nie przeczytał wszelkich wiadomości na wybrany temat. Zapraszamy zatem do nowego wpisu. W nim czeka na Ciebie ciekawa informacja (http://www.multibed.pl/jak-wyglada-rynek-nieruchomosci-w-czestochowie/).

Co prawda, nie zawsze musi to być minusem, ponieważ taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się nabytym meblem przez długie lata, jednak czasem niełatwo jest znaleźć tak dużą sumę pieniędzy naraz.

Chcesz nabyć meble skórzane? Dowiedz się, co Cię czeka!
Tagged on: