na dzień dzisiejszy zapanowała moda na prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowe odżywianie, regularna aktywność fizyczna itp. to strategiczne tematy mnóstwa artykułów, blogów, vlogów.

sałatka

Autor: ImpromptuKitchen
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie można odkryć mnóstwo przepisów na dietetyczne i treściwe potrawy. Chcąc ugotować zdrowy i pełnowartościowy posiłek powinniśmy pamiętać o adekwatnej ilości witamin, które należy przyjąć w ciągu doby. Tym kryterium musimy kierować się, podczas gdy szukamy w Internecie np. przepisów na surówki. Nasze dzienne zapotrzebowanie na różnorakie składniki odżywcze jest duże, dlatego układając swoje menu należy wybierać takie produkty, które będą ich, jak największym źródłem. Idealnym przykładem może być surówka z marchewki i ananasa. Marchew to warzywo, mające wysokie właściwości zdrowotne. Beta-karoten, który zawiera jest silnym antyoksydantem, blokuje związki rakotwórcze, wpływa na układ odpornościowy, nadaje skórze zdrowy kolor oraz dobrze działa na wzrok.

Już za chwilę zbliża się Wielkanoc, więc polecamy: jaka sałatka na Wielkanoc?

warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast świeży ananas zawiera błonnik, który doskonale działa przy odchudzaniu. Wspomaga trawienie i daje długotrwałe uczucie najedzenia. W dodatku zawiera kwas foliowy, który jest bardzo istotny dla kobiet w ciąży. Surówka z marchewki i ananasa to nie tylko perfekcyjny dodatek do gotowanego drobiu, ale i również wielu innych potraw. Takie połączenie to pyszny i pełnowartościowy posiłek, który można zaserwować całej rodzinie na obiad. Sprawdź: sałatka na Wielkanoc.

Poszukując na stronach internetowych pomysłów do przygotowania obiadów nie zapominajmy o weryfikowaniu składników, które dorzucimy do jedzenia. Gdy znajdujemy przepisy na surówki zwróćmy uwagę na warzywa, których użyjemy i ich właściwości odżywcze. Spożywajmy więcej tych, których składników potrzebujemy najbardziej. Należy pamiętać, że jedzenie to przede wszystkim rozkosz. Zdrowe odżywianie nie oznacza dań bez smaku. Poza kierowaniem się zawartością witamin w konkretnych składnikach, konsumujmy warzywa i owoce, które lubimy. Jeżeli za czymś nie przepadamy nie zmuszajmy się do jedzenia tego. Zdrowa żywność (szczegóły tutaj sklep ze zdrową żywnością) może być równie smaczna, a nawet smaczniejsza, niż ”śmieciowe jedzenie”.

Co należy jeść, by odżywiać się smacznie i zdrowo?
Tagged on: