Jeżeli interesujesz się programowaniem, i posiadasz tym zakresie już pewne doświadczenie, lecz chciałbyś sprawdzić swe umiejętności w warunkach rywalizacji, to udział w Hackathonie może być twym celem. Zaangażowanych zachęcamy do dalszego czytania artykułu.

szkoły

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Hackathon jest niecodziennym odpowiednikiem olimpiady sportowej, lecz dla osób interesujących się programowaniem, a nie sportem. By otrzymać miejsce na tym dosyć prestiżowym wydarzeniu, trzeba spełnić uprzednio parę spraw. Po pierwsze, należy wysłać swoje „portfolio” z aktualnymi osiągami. Jeżeli przejdziemy ten etap, czeka nas stworzenie płynnie działającego programu, jaki jury wybierze wg twych dotychczasowych dokonań. Na stworzenie aplikacji masz dwa do trzech tygodni. Jeśli jury zatwierdzi poprawne działanie programu, wtedy zdobędziesz pełnoprawny numer, jaki pozwoli ci wziąć udział w Hackathonie. Wszystko wykonuje się zdalnie, czekać na ciebie będą wyzwania online – tutaj. Łącznie będzie ich dwanaście i każde sprawdzi inne umiejętności. Najpierw czeka na ciebie napisanie programu dla drukarki, później, o ile ukończysz pierwszy poziom, będziesz musiał napisać aplikację obsługującą klientów sklepu internetowego. Każde następne wyzwanie jest coraz bardziej złożone, a wszystko to, by wyłonić tylko trzy osoby. Najlepsi informatycy (zobacz najlepszych informatyków) otrzymają znakomite nagrody. Na zwycięzcę czeka roczny staż w głównej siedzibie firmy Intel, dwuletnia licencja na wybrany przez zwycięzcę program do programowania. Dla zwycięzcy drugiego miejsca zarezerwowany jest sześciomiesięczny staż w Microsoft Polska i laptop z najnowszym procesorem od powyższej firmy. Dla trzeciego finalisty jest „tylko” ultrabook od firmy Lenovo i zaproszenie zaproszenia w stylu rustykalnym na kurs programowania w wybranym przez zawodnika programie od Intel Polska. Wyzwania naprawdę nie są proste i trzeba mieć co najmniej kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie programowania.
Jak możecie zobaczyć gra jest warta zachodu.

Pozostali uczestnicy otrzymuje zaproszenie na przyszłoroczne zawody i darmowy roczny pakiet antywirusowy od firmy Eset. Dlatego zabieraj się jak najszybciej do nauki programowania, aby przed najbliższym Hackathonem (kliknij) być gotowym do rywalizacji.
Olimpiada dla informatyków – wielkie nagrody
Tagged on: