Posiadanie własnego mieszkania, także niewielkiego, zapewnia wrażenie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze należą do kogoś innego – właściciel w sumie bezzwłocznie może wypowiedzieć umowę, zakazać dokonywania najmniejszych zmian w wystroju czy posiadania zwierząt. Reasumując – nigdy nie jest się u siebie. Zakupienie mieszkania jest więc rzecz jasna jedną z najistotniejszych decyzji w życiu. Trzeba to mieć na uwadze. Jak w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?

mieszkanie od dewelopera

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, nieruchomości są rzeczywiście drogie, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, jako że zdecydowana większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się najczęściej mieszkania niewielkie, między innymi kawalerki Wrocław (mieszkania w niskiej cenie), jako że ich ceny są najniższe, a sporo osób, zamierzając zakupić swoje M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, który nie tak łatwo jest otrzymać, w szczególności jeśli nie posiada się wystarczających zarobków oraz nie ma się stałej pracy. Banki w tym względzie są obecnie naprawdę bardzo ostrożne, w związku z tym niektóre osoby muszą wybierać mieszkania mniejsze, gdyż dostają niewielką kwotę kredytu. Ponadto, należy pamiętać że kupując mieszkanie od dewelopera (sprawdzony deweloper) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to rozwiązanie dla osób, jakie nie ukończyły 35 roku życia i wybierają mieszkanie, którego wielkość oraz cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Inne tego typu informacje przeczytasz również tutaj pogotowie wod-kan wrocław Ziębud.

Sytuacja mieszkaniowa młodych Polaków jest rzeczywiście zła. Zakup mieszkania wiąże się z poważnym obciążeniem finansowym, a w czasach, gdy dużo osób walczy z bezrobociem albo nie ma stałej pracy, a zarobki są faktycznie niewielkie, otrzymanie kredytu staje się dużo trudniejszym zadaniem, gdyż banki chcą mieć gwarancję, że kredytobiorca będzie jednak mógł spłacić własne zobowiązania. Okazuje się, że sporo młodych osób jest zmuszonych mieszkać z rodzicami, mimo pełnoletności czy ukończonych studiów. Zdarza się, że także osoby, jakie zakładając swoją rodzinę nie mają wyboru i mieszkają ze swoimi rodzicami, co nie zawsze jest stosownym rozwiązaniem.
Rynek mieszkaniowy w Polsce – z jakiego powodu młode osoby znajdują się w bardzo trudnej sytuacji?
Tagged on: