istnienie każdej firmy jest zależne od kilku składowych, które razem połączone powinny działać zgodnie z pożytkiem dla całego otoczenia – wewnętrznego jak i zewnętrznego. Na tą całą potrzebną układankę składa się pewna działalność firmy, zawiera ona w sobie najważniejsze dla firmy wytyczne, którymi muszą się kierować zatrudnieni w każdej firmie. Kultura firmy zawiera w sobie konkretne zasady, które każdy pracownik powinien przestrzegać. Nie ma również organizacji firmy bez właściwej kadry – ludzi, to oni są odpowiedzialni za udane inicjatywy i projekty.

tuv

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu standardy muszą wprowadzać do swojego działania różnorodne organizacje i to niezależnie jakie jest ich znaczenie czy rodzaj. Najistotniejsze, iż jest ona skoncentrowana na pojmowaniu i spełnieniu potrzeb wszystkich klientów. To oznacza, iż ukierunkowana jest na określonych potrzebach względem wyrobów określonej organizacji, trzymania wysokiego poziomu podejścia procesowego, zdobywania wysokich wyników skuteczności procesów, a także ich ciągłe polepszanie. Wszystko to jest podstawą miarodajnych pomiarów, które przynoszą najbardziej wymierne wyniki.

Miejmy na uwadze jednakże, iż to nie wszystko. Wiele firm musi się starać o kolejne potwierdzenia, że ich postępowanie jest jak najbardziej dobre i pożyteczne, ponadto, zgodne z prawem i z określonymi normami. Tego typu praktyki mogą regulować różnorodne certyfikaty, na przykład ssc, iso 14001 (), oznakowanie ce >>> znak ce (czytaj).

Są to nieodzowne oznaczenia, jakie określają wiele konkretnych wytycznych. Ich zadaniem jest utrzymanie jak najbardziej wysokiego poziomu oferowanych usług. Jakby nie było tego typu oznaczeń i tej kontroli, to być może jakość oferowanych usług byłaby trochę bardziej uboga, a przez to najwięcej straciliby klienci. Oferowane normy natomiast potrafią tak zdefiniować dane usługi, że nie ma obawy, że to co wybieramy nie spełni swojej roli lub nie spełni naszych wymagań. Takie zabezpieczenia spotkamy w wielu branżach, choć trzeba przyznać, że w jednym miejscu będzie to bardziej konkretne, w drugim trochę mniej.

certyfikat

Autor: Claus Günther
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, tam, gdzie ludzkie życie czy pozostałe kwestie są zasadne, bo mają one bezpośredni wpływ na naszą kondycję te certyfikaty i pozwolenia są jeszcze bardziej zasadne. Wiadomym jest, że, żaden certyfikat w niczym nie pomoże jeśli konkretna organizacja działa źle, niemniej w każdej sferze konieczne są określone normy, które utrzymują na odpowiednim pułapie świadczone usługi. To najbardziej istotne dla konsumentów, lecz również dla organizacji, która dzięki temu rozwija się lepiej.

Każda organizacja musi posiadać swoje standardy, dzięki nim wiemy, że korzystając z konkretnych usług otrzymujemy najwyższą jakość
Tagged on: