W dzisiejszych czasach ludzie kupują do pokoi kuchennych płyty indukcyjne, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że w związku z tym muszą mienić wszystkie swoje garnki na takie, które da się ustawić na płycie i które pozwolą na gotowanie ulubionych posiłków.

Niestety zwykle garnki będziemy mogli wyrzucić. Podobnie jest z patelniami, musimy kupić patelnie indukcyjne. Patelnie te są rzeczywiście niesamowite. Choć początkowo może być nam trudno przyzwyczaić się do korzystania z płyty indukcyjnej, to naprawdę po krótkim czasie zaczniemy

garneczki.pl/tagi/patelnie-indukcyjne

Autor: LISgirl
Źródło: http://www.flickr.com

myśleć jak mogliśmy gotować, gdy mieliśmy normalną kuchenkę. Poza tym, co ważne płyta indukcyjna nie osmoli garnków, tak jak zdarzało się to przy płomieniu ze standardowej kuchenki. Oczywiście są też takie osoby, które stwierdzą, że nie będą kupowały innych garnków, czy patelni do płyty indukcyjnej. Po niedługim czasie te osoby będą zmuszone nie tylko do wymiany garów ale również samej płyty. Patelnia na miarę współczesnego świata Jeżeli chcesz by każda potrawa zrobiona na patelni wyszła Ci doskonale to warto kupić patelnie teflonowe – np. . To najlepsze rozwiązanie dla każdego bez względu na to, jaką kuchenkę posiadają. Patelnie teflonowe są tak stworzone, że nie przypala się na nich jedzenie. To rzeczywiście świetna opcja szczególnie dla tych osób, które z gotowaniem nie są za pan brat. Wato, więc ułatwić sobie prace dobrym sprzętem, a takim na bank są tego typu patelnie. Należy jednak pamiętać, by właściwie dbać o tego rodzaju patelnie. Raczej nie sprawdza się mycie ich w zmywarce i w czasie gotowania też trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Najistotniejsze jest jednak to żeby używać do smażenia na patelni teflonowej drewnianych łyżek.

Ogólnie rzecz biorąc, mieszać wszystko tak, żeby nie porysować teflonu. Pewnie, że możemy używać normalnych sztućców, ale z uwagą, bo jak zarysujemy patelnię teflonową, to owszem możemy z niej nadal korzystać, ale traci ona wiele swoich możliwości. Np. na takiej patelni możemy nie używać tłuszczu, najczęściej wystarczy kilka kropel oliwy, a jeżeli uszkodzimy teflon, to z patelni będziemy mogli korzystać tak jak z każdej patelni. A przecież dobrze wiemy, że patelnie teflonowe sporo kosztują, więc warto o nie dbać. Każda osoba, która miała okazję smażyć na zwykłej patelni i ta która miała też okazję przygotować jedzenie – skórzewo sushi na patelni teflonowej doskonale wie, że różnica jest ogromna. Dlatego jeśli obecnie chcemy kupić gdzieś patelnię, to ciężko jest wyszukać patelnię bez teflonu.
Nowoczesna kuchnia oraz idealna patelnia
Tagged on: