W niemalże każdym biurze jest przynajmniej jedna drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne, które służy do drukowania różnych dokumentów czy też jako kserokopiarka. Nowocześniejsze drukarki stosują technologię druku laserowego, jaki wykonuje się za pomocą tzw.

suchego atramentu.
Tak akurat w gwarze osób z branży poligraficznej nazywa się toner, który jest nośnikiem farby, jaka wykorzystywana będzie podczas drukowania. W praktyce kartridż to wymieszane we właściwej proporcji niewielkie szklane kuleczki i większe, jakie posiadają żywicę termoplastyczną. Taki toner mieści się w oddzielnym pojemniku, jaki natomiast stanowi element urządzenia drukującego, przykładowo drukarki czy też kopiarki. Po użyciu takiego wkładu, toner można by poddawać napełnieniu w profesjonalnej firmie, jednak dobrze jest też zakupić oryginalny toner bezpośrednio od jego producenta. Uniknie się w tym czasie wszystkich potencjalnych i niepożądanych nieprzyjemności.

dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Małe elementy, które pochodzą z kartridża są najpierw elektrostatycznie przekładane na bęben oraz papier, by potem być wprasowane w powierzchnię arkusza. Wspomniana metoda pozwala na uzyskanie wydruków o bardzo dużych rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek tonera wystarcza przeważnie na wydruk kilku tysięcy stron. Jest to więc niezwykle wydajne wyjście.

W wypadku drukarek monochromatycznych wykorzystuje się wyłącznie toner czarny, natomiast w kolorowych stosowane są kartridże w czterech głównych barwach CMYK. Kartridże powinny zostać dostosowane do wymogów stawianych przez dane urządzenie.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego tekstu i czytaj całość tutaj (http://www.progresdisplays.pl/kasetony-led-scienne) o tym, co bardzo Cię interesuje.

Kartridże mogą jednak nadawać się do różnorodnych modeli urządzeń danego producenta.

Jak skonstruowane są kartridże i z jakiego powodu określa się je suchym atramentem?
Tagged on: