Dla niektórych wyjazdy nad morze kojarzą się przede wszystkim z okresem wakacji. Możemy się wtedy do woli wylegiwać na ciepłym piasku jak i zażywać kąpieli słonecznych. Natomiast wybranie się nad morze zimą ma również duże plusy, z jakich na pewno nie zdawaliśmy sobie sprawy. Opłaci się zatem w tym roku prócz lata zawitać nad morze w innym czasie, a możemy się zdziwić jak udany będzie to wyjazd.

morze w okolicach Kołobrzegu

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przede wszystkim kiedy na dworze robi się już zimniej i trzeba założyć dodatkową ilość ubrań, raczej wolimy wybrać się gdzieś do ciepłych krajów lub choćby w góry. W związku tym nad morzem jest zdecydowanie mniejsza ilość turystów. Możemy przebierać w ofertach noclegowych do woli, szczególnie gdy nie ma w tym czasie żadnego święta ani przedłużonego weekendu. Może być tak, iż na przykład gdy posprawdzamy Kołobrzeg noclegi noclegi koniaków blisko morza odnajdziemy w naprawdę dobrej cenie jak ten noclegi blisko morza oferuje Villamare w Kołobrzegu. W sezonie zapewne nie moglibyśmy sobie na tego typu nocleg pozwolić bo zwyczajnie nie byłoby nas stać. Wynajmując na przykład piękny pokój w hotelu z widokiem na morze możemy oglądać ten piękny widok z okna, siedząc przykładowo z filiżanką pysznej herbaty. Nawet gdy pogoda okaże się bardzo kiepska i tak spędzimy miło i przyjemnie czas dla odmiany móc podziwiać po przebudzeniu morze za oknem zamiast szare podwórko przed domem.

Mniejsza ilość turystów to też większy spokój. Możemy bez obaw o tłumy pochodzić po promenadzie lub po molo. Nie będziemy musieli przeciskać się między ludźmi i kramami z pamiątkami. To również mniej ludzi w miejscach gdzie można zjeść albo knajpkach i więcej szans na to, że faktycznie uda nam się wypocząć.

Musimy wiedzieć, iż wybierając się nad morze w zimie dobrze jest nastawić się na dłuższe spacery. Niesamowicie przyjemnie jest przechadzać się plażą i słuchać słuchać jak szumi morze. To niezwykle uspokaja i relaksuje. Zima to bowiem nie zawsze pogoda tak brzydka, iż mamy ochotę właściwie zostać w domu. Obecnie już coraz częściej jest iście wiosenna aura. Należy wykorzystywać takie momenty właśnie na dłuższe spacery, by móc się odprężyć oraz powdychać dużo zdrowego jodu w willi koło morza takiej tak ta tutaj. Na rozgrzanie przyda się zabrać termos z gorącą kawą. To ogromna przyjemność móc ją wypić w takiej ładnej scenerii. Kiedy o tym wszystkim pomyślimy z pewnością od razu zechcemy pojechać nad Bałtyk.
Dlaczego opłaca się pojechać nad morze zimą? Co w tego typu wyjeździe jest najlepsze?
Tagged on: