Nowy Targ to idealne miasto zlokalizowane w granicach województwa małopolskiego, które jest bardzo dobrym punktem wypadowym dla miłośników Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu bardzo kluczowych w tym rewirze rzek: Białego oraz Czarnego Dunajca jest miejscem, z jakiego jesteśmy w stanie wyruszyć zarówno w Tatry, jak i w Pieniny. Malownicze i pięknie pod względem turystycznym są też najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje – pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź.

tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ również może zaskoczyć wieloma zabytkami oraz atrakcjami. Jednym z bardziej cennych zabytków tego miasta jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Położony jest on w pobliżu rynku, a w jego bryle zauważyć jesteśmy w stanie ślady wielu stylów obowiązujących w minionych wiekach w architekturze. A więc prezbiterium reprezentuje typowy styl gotycki, podczas jak w wyposażeniu świątyni bezsprzecznie panuje barok.

Nowy Targ może się poszczycić jeszcze inną, bardzo ważną budowlą sakralną. To drewniany kościółek świętej Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem uratowany przed zbójami. Powinniśmy udać się także na rynek, na jakim zlokalizowany jest niewielki ratusz a także pomnik najbardziej wybitnego twórcy który pochodzi z Podhala – Władysława Orkana, dzięki jakiemu ziemia ta stała się znana wszystkim Polakom. Należy odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale także dla bliskości wspaniałego obszaru południowej Polski. Nowy Targ to świetne miejsce wypadowe, by poznawać inne interesujące miejsca tego rejonu Polski.

Jeżeli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać dane, to zalecamy to omówienie (https://www.domki-letniskowe.pl/). Znajdziesz tam mnóstwo publikacji na rozpatrywany tu temat.

Z tego powodu więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo dużą popularnością przez cały czas. Na pewno warto tu przybyć w zimę, szczególnie to najlepsza propozycja dla wielbicieli sportów zimowych.

Czas letni jest również kuszący dla wszystkich, dla tych, co lubią odpocząć aktywnie i bardziej pasywnie. To okazja, ażeby pochodzić po górach oraz zregenerować siły. W sezonie o noclegi może być ciężko, bo do Nowego targu przyjeżdża bardzo wiele osób, korzystnie więc odpowiednio we wcześniejszym czasie zarezerwować nocleg. W jakim miejscu poszukiwać ofert? Najbardziej korzystnie w internecie, gdzie ogłasza się najwięcej hoteli, pensjonatów i kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te rewelacyjne noclegi w Nowym Targu. Z łatwością więc można porównać różnorakie propozycje i wybrać najbardziej korzystną dla własnych wymagań.
Co warto zobaczyć w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwrócić uwagę?
Tagged on: