Chociaż większość z nas niejednokrotnie słyszało to wyrażenie, jednak zdarza się, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę co oznacza i jakiego typu procedury zawiera. W trakcie tej kontroli sprawdza się dokumentację jak i posiadane towary. Co ważne płaci się cła oraz podatki. Jest to dopełnienie wszelkich procedur obowiązkowych przy przejmowaniu przedmiotów, ekwipunków lub ludzi podczas przekraczaniu linii celnej. O czym będziemy mówić bliżej? Rzecz jasna o odprawie celnej.

Odprawa celna kojarzy się z kontrolą na terminalu lotniczym, co jest właściwie dobrą informacją. miejscu odpraw ludzie są poddawani kontroli celnej. Sygnalizuje się wtedy rzeczy, za które możemy mieć zwrócony podatek VAT, jak i rzeczy, które trzeba pokazać służbie celnej oraz te, są do oclenia. Kto nie musi płacić kosztów celnych? Opłaty nie ponosi osoba zamieszkała w obrębie Unii Europejskiej, jeśli podróżuje do innych krajów Uni.

Czyżbyś miał ochotę otrzymać sporo newsów na ów ciekawy temat? Szukasz szczegółów? Zatem naciśnij i sprawdź (https://peakpackaging.pl/kosmetyczny) – nowe posty oczekują na Ciebie.

Nie dzieje się tak gdy towary są przewożone w celach handlowych.

lotnisko

Autor: Dolapo Falola
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas tego typu czynności wiemy jaka będzie wysokość naszej opłaty. Taką kwotę nasz przewoźnik będzie zmuszony zapłacić. Spis papierów potrzebnych do przeprowadzenia odprawy można poszukać w sieci. Po wpisaniu frazy „pomoc z odprawą celną ITL-Omega” znajdziemy właściwe dokumenty, przez które odprawa przejdzie bezproblemowo. Należy mieć na uwadze, że mamy kilka typów: ostateczna, czasowa i odroczona. Pierwsza z wymienionych mówi, że rzeczy nie wrócą już przez granicę, kolejna – przedmioty po jakimś czasie wracają, ostatnia – kiedy urząd celny oddaje rzeczy do kontroli innej instytucji.

Często zadajemy sobie takie pytanie, dlaczego właściwie uiszcza się cło. Jest tak gdyż, państwo pobiera dodatkowe pieniądze, bydajmy na to zagraniczne produkty nie stanowiły za dużej konkurencji dla produktów krajowych. Myto zapewnia dodatkowe środki finansowe danemu krajowi, a co za tym idzie posiada ono zwiększone dochody. Mimo iż odprawa celna wydaje się być trudną procedurą, dzisiaj dzięki wiadomości dostępnych w internecie, wcale nie musi taka być. Powinno się więc przejrzeć wszelkie możliwe informacje i przejść przez kontrolę bez niepotrzebnych przeciwności.
Jakie procedury na nas czekają podczas przekraczania granicy różnorakich państw. O czym mówi regulamin tych procedur?
Tagged on: