Faktycznie żyjemy w okresie konsumpcjonizmu, kiedy wszystko można dostać. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni i nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mogłoby być zupełnie inaczej, przykładowo, że zabrakłoby towarów w sklepach. Identycznie nie wyobrażamy sobie sytuacji, jakby z dnia na dzień zlikwidowano większość sklepów, w których dokonujemy zakupów. Myślę też, iż wiele osób poczułoby się trochę zdezorientowanych, jakby nagle zniknęły gazetki promocyjne.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno każdy z nas korzystał z nich choć raz w życiu. Najczęściej można je znaleźć w naszych skrzynkach pocztowych, ponieważ każdy sklep wykorzystuje tę formę przekazu reklamowego. niemniej, warto dodać – każdy większy sklep, zdecydowanie market. Nie oznacza to, że mniejsze sklepy nie korzystają z tej formy promocji. Również oni poznali się na tej ciekawej formie przekazu reklamowego stosując ją coraz częściej. Niemniej, gazetki promocyjne to raczej domena dużych sklepów

Czemu tak jest? Takie centra handlowe bowiem mają się czym pochwalić, to oznacza, iż mogą bez żadnego kłopotu zminimalizować ceny wielu produktów. A te zmniejszanie cen to rzeczywista promocja i wabiki, które zachęcić mają nas do danego sklepu. Nawet jeśli idziemy do sklepu po konkretną, przecenioną rzecz to prawdopodobnie kupimy coś jeszcze.

Podoba Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna legalizacja układów pomiarowych także na pewno wpadnie Ci w oko.

To więc działa w obie strony. Z jednej strony sklep może zaoferować nam coś w atrakcyjnej cenie, z drugiej strony przy tej okazji zatrzymać nas na dłużej, ażeby sprzedać coś jeszcze.

No ile razy mieliśmy tak, że poszliśmy do marketu po jakąś rzecz, a powracaliśmy z trochę większą ilością rzeczy. No tak jest, ponieważ coś się przypomni przy okazji, coś zauważymy|dostrzeżemy w ciekawej cenie, kupimy też coś, co planowaliśmy zakupić za jakiś czas, no ale jak już jesteśmy w sklepie, to przy okazji to kupimy…

zakupy

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com

I tak to właśnie wygląda. Gazetki promocyjne mimo tego, iż są formą reklamy to również stanowią interesującą gazetkę informacyjną. Dzięki niej jesteśmy w stanie sprawdzić, co jest oferowane w danym tygodniu, jaki przedmiot warto kupić. A jesteśmy w stanie też przecież przeglądać różnorodne gazetki i porównywać produkty. Jak przeanalizujemy, jak wiele jest marketów, jak dużo posiadamy możliwości w zakresie jak najbardziej korzystnego zakupu, to taka opcja wydaje się rzeczywiście sensowna.

Bardzo pomocne, korzystamy z nich na co dzień – gazetki promocyjne. Dzięki nim jesteśmy w stanie porównać ceny i sprawdzić ciekawe okazje
Tagged on: