Bezpieczeństwo w pracy jest niezwykle istotne. Niestety jak zapewniają rozmaite agencje trudniące się monitorowaniem rozmaitych wypadków w czasie pracy, na podnośnikach koszowych czy pozostałych tego typu sprzętach (jak podesty ruchome) ponosi śmierć na całym globie nawet kilkadziesiąt osób.

Te wypadki nie są na pewno spowodowane przez podnośniki, lecz przez niewłaściwą kontrolę czy błąd operatora. Zazwyczaj także powodem może być źle dopasowany podnośnik do wykonywanej pracy.

Podnośnik koszowy

Na całym globie są podnośniki, które mogą podnieść pracownika nawet na wysokość prawie 50 metrów. Używa się je dość często w przypadku rozmaitych prac konserwacyjnych, mają jednak użycie przy nietypowych pracach. Na przykład ciekawym przykładem jest operacja z 2012 roku, kiedy 52-metrowy podnośnik koszowy został użyty, żeby wymienić kapelusz pomnika Horatio Nelsona, który znajduje się na szczycie Kolumny Nelsona. Tak naprawdę na całym globie bardzo znany jest wynajem podnośników koszowych – zobacz tu.

Nie ma się co dziwić, dzięki ogromnym możliwości tego sprzętu możemy zrobić bez wątpienia wiele, czasami nielekkich prac. Jest mnóstwo różnych podnośników, ich zastosowanie jest zależne od mnóstwa kwestii. Do roboty w pokojach najbardziej właściwym będzie wykorzystanie podnośników nożycowych. Wznoszą one pracownika tylko pionowo, są przy tym niezwykle stabilne i wszechstronne. Takie podnośniki mają ogromne platformy, co sprawia, że pracownik – sprawdź kwatery we Wrocławiu – może ze sobą brać narzędzia i inne elementy niezbędne,aby zrobić swoją powinność. Istnieje szansa na nich pracować również w ciasnych przestrzeniach, w takich przestrzeniach przykładowo, gdzie dużym niebezpieczeństwem mogło by być wykorzystywanie długiej drabiny.

Więcej:

W momencie gdy z kolei trzeba przemieścić nielekkie materiały na sporą wysokość to opłaca się skorzystać z ładowarki teleskopowej. Takie narzędzie jest niezwykle przydatne, ponieważ spaja w sobie właściwości podnośników i wózków widłowych. Równocześnie nie podnosi się nimi zatrudnionych,ale materiały. Ładowarki teleskopowe można używać tam, gdzie nie może dostać się wózek widłowy. Są w stanie przenieść materiały pracownikowi pracującemu na wysokościach czy służyć w magazynie. Jeżeli potrzebujesz podnośnika to najlepsze ogłoszenia znajdziesz w internecie wpisując przykładowo w wyszukiwarce internetowej wynajem podnośników Wrocław.
Sprzęty do trudnych zadań? Do jakich celów stosuje się podnośniki, jakie posiadamy ich rodzaje? Dlaczego powinniśmyz nich korzystać z rozmysłem?
Tagged on: