Posiadanie lokalu gastronomicznego to plan wielu osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tego świadomość, że biznes taki w ogóle nie jest prosty. Restauracja to między innymi duże nakłady inwestycyjne, duże miesięczne koszty funkcjonowania oraz mnóstwo zadań, którymi można obdzielić parę osób. Kłopotem restauratorów jest też ogromna konkurencja, jaka wymusza obniżanie kosztów działania lub wydawania znacznych środków na działania promocyjne. Jak reklamować lokal restauracyjny?

Większość z nas myśląc o promowaniu restauracji momentalnie myśli o rozdawaniu ulotek w szczególnie ruchliwych regionach miasta. Niestety takie działanie nie każdorazowo jest skuteczne. Mieszkańcy dużych miast atakowani są ulotkami ze wszystkich stron, toteż niezwykle rzadko przykładają do nich uwagę. Ulotki także nieszczególnie pasują do lokali z wyższej półki, dlategoi to powinniśmy wziąć pod uwagę.

restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki zatem winien wyglądać marketing (polecamy Pozycjonowanie stron www) restauracji? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Trzeba pomyśleć głównie o obecności w serwisach skupiających społeczność, na których będziemy informowali o aktualnych promocjach oraz modyfikacjach menu. Interesującym materiałem będą też zdjęcia prezentujące serwowane potrawy.

Żeby ściągnąć klientów należy pomyśleć nie jedynie o dobrej kuchni, ale także atmosferze. Rozsądnym postępowaniem będzie zaoferowanie klientom pewnych udogodnień w tym przykładowo dostępu do sieci wifi reklama. Dzięki świetnym komentarzom dotyczącym naszego obiektu pośród klientów zapewnimy sobie najlepszą i zupełnie bezpłatną reklamę.

Koszty tego typu udogodnień nie powinny być wysokie, a korzyści rzeczywiście istotne. Powinniśmy pomyśleć także o kilku innych ciekawych udogodnieniach, jakich nie proponuje jeszcze nikt w mieście. Jedynie wyprzedzając inne lokale restauracyjne o krok zagwarantujemy sobie niemałą grupę klientów, a co się z tym wiąże spore dochody. Winniśmy zatem o tym pamiętać i nie obawiać się eksperymentowania z nowościami technologicznymi.

Jak rozreklamować restaurację?
Tagged on: