Handel międzynarodowy to dziś podstawowa gałąź handlu w ogóle. Polscy przedsiębiorcy coraz powszechniej importują niedrogie artykuły zza granicy, sprzedając je na miejscu w znacznie wyższej cenie. Spore grono handlowców zniechęca się jednak z powodu trudnych procedur celnych.

Jeżeli planujemy zacząć importować produkty z Chin, albo z innych państw, a obawiamy się, że z powodu niedoinformowania oraz braku doświadczenia, ściągniemy na siebie jakieś kłopoty, dobrze jest skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Posiadająca doświadczenie firma spedycyjna na co dzień ma warszawa hotel 5 gwiazdek czynienia z odprawą celną, bez trudu da sobie zatem radę z dopilnowaniem wszystkich formalności, dotyczących dokumentacji, albo uiszczenia wymaganych opłat.

spedycja

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdą jest też to, iż firma spedycyjna ma już swoje układy, może więc przyspieszyć proces transportu towaru zza granicy. Jeżeli planujemy sprowadzić towar, mamy do wyboru różne metody transportu. W przypadku ciężkich przedmiotów o dużych gabarytach najlepszym wyborem jest rzecz jasna fracht morski, lub spedycja kolejowa – zapoznaj się z ofertą firmy itl-omega . Zanim wybierzemy którąś z metod transportu, porównajmy ceny, ale i dopytajmy, jaki będzie czas transportu. Przeważnie transport drogą morską trwa dłużej, lecz jest również tańszy i umożliwia przetransportowanie towarów prawie z każdego zakątka świata.

Spedycja kolejowa to wyjście stosunkowo szybkie, trzeba jednak pamiętać, iż nie wszędzie dostępne są szlaki komunikacji kolejowej, umożliwiające transport towarów. Bez względu na to, jaki sposób transportu towarów wybierzemy, czeka nas jeszcze odprawa celna. Do czasu transportu trzeba więc doliczyć kilka dni, a czasem wręcz tygodni, niezbędnych na wykonanie formalności celnych – czytaj o firmie itl-omega. Pamiętajmy, aby zatrzymywać wszelką dokumentację spedycyjną, wiążącą się z transportem towarów, tak, żeby w razie jakichkolwiek wątpliwości mieć potwierdzenie swoich uczciwych intencji. Przy pierwszych paru razach formalności mogą nas przerażać i warto skorzystać z pomocy firmy spedycyjnej, później jest to już tylko nasza decyzja, czy wolimy dopilnować wszystkiego osobiście i trochę zaoszczędzić, czy też wolimy komuś zapłacić i spokojnie oczekiwać na towar.
Jeżeli sen z powiek spędza Ci odprawa celna, skorzystaj z pomocy firmy spedycyjnej
Tagged on: