Góry działają kojąco na organizm, dotleniają, uspokajają. Skupienie, jakiego potrzebuje włóczęga po trudniejszym szlaku bez negowania jest procedurą na zapomnienie o porzuconych w domu kłopotach. Dla ceniących aktywny wypoczynek, trekking po górach jest wspaniałym pomysłem treningowym, gdyż regularne wędrówki wpływają na poprawę formy i wytrzymałości ustroju. Szczyty Pienin nie mają może obezwładniających wysokości, jednak krajobraz z Trzech Koron, bądź góralskie domki Pieniny są po prostu przepiękne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy krajoznawcze zapewniają wiele świetnych doznań estetycznych i wizualnych.

Będąc w Pieninach powinno się także wybrać się drogą, która wiedzie blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Hitem krajoznawczym w tych okolicach jest z pewnością spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, ażeby zwiedzić Pieniny jest wiele, a ten kluczowy ciężko jest ubrać w słowa, a wie o nim ktokolwiek kto chociaż raz uda się w te urocze tereny. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie – sprawdź wyciągi. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się nierzeczywista, a zazielenione polany cudownie kontrastują z zauważalnymi z oddali ostrymi, zaśnieżonymi szczytami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych punktów turystycznych w Polsce, wobec tego baza noclegowa przygotowana jest na przyjmowanie dużej ilości gości. Przeważnie przeważają stancje prywatne, ale można też wyłonić rozmaitego gatunku ośrodki, pensjonaty, bądź góralskie domki Szczawnica – góralskie domki domki koniaków pieniny. Podstawową bazę noclegową wyznaczają Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to teren dobrze przygotowany turystycznie, ma przeróżną bazę noclegową, dlatego też planując wakacje w tym miejscu, jest możliwość w każdym dniu być w różnym punkcie i spędzać czas w różny sposób.

Wędrówka po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale również egzaminem zdolności organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych warunkach. W kontakcie z naturą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi można odpowiedniej poznać własne słabostki i wartości.
Wybierz się na odprężenie w rodzime Pieniny
Tagged on: