O tym, że warto się uczyć obcych języków wie coraz większa ilość rodaków, widać to zresztą doskonale po ilości szkół językowych, jakie u się otwierają. Najczęściej uczonym się językiem to angielski, lecz dość popularne są także niemiecki, hiszpański i francuski.

Szkoły nauczają według różnych systemów, jedne nastawiają się na konwersję i mówienie, a inne dużo większy nacisk kładą na sprawy słownictwa i gramatyki. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie jest również w drugą stronę, to znaczy obcokrajowcy chcą się uczyć naszego języka. Jak się okazuje, język polski to jeden z trudniejszych języków do nauki.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, ta propozycja (http://www.olenkaphu.pl/wydarzenia) z pewnością także będzie warta Twojego zainteresowania, ponieważ znajdziesz tam podobne informacje.

Ogromna liczba gramatycznych form, odmiany i czasy sprawiają, że obcokrajowcy bardzo często łamią sobie na nim języki. A że do Polski przybywa coraz więcej osób z zagranicy, nie tylko do pracy, ale i na zwiedzanie, to coraz częściej chcą oni nauczyć się mówienia w naszym języku. Niekiedy są w stanie samodzielnie to zrobić, a czasami będą się decydować na skorzystanie z pomocy jednej z licznych szkół oferujących kursy dla obcokrajowców, czyli tzw. kursy polskiego w Warszawie.

kurs językowy na sali

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu kursy polskiego Warszawa są bardzo chętnie wybierane przez osoby chcące się nauczyć mówienia i pisania po polsku. Są one przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla różnego rodzaju ambasad, firm i instytucji które chcą polepszyć znajomość języków u swoich ludzi. Oferta jest z reguły dostosowywana do oczekiwań i potrzeb chętnych grup. Zajęcia odbywać się mogą zarówno w siedzibie językowej szkoły, ale też w dowolnym miejscu wskazanym przez klientów. Ważne jest również to, że językowe szkoły proponują wiele różnych programów i metod uczenia.

Przy kursach języka polskiego wymagania klientów będą bardzo zróżnicowane, jedni będą chcieli uczyć się dobrego komunikowania się, inni bardzo chętnie zechcą się poczuć w naszym kraju jak w domu, a jeszcze innym jest potrzebny bardziej zaawansowany język techniczny. I do wszystkich tych oczekiwań szkoły dostosowują swoją ofertę, często dostosowując ją jeszcze pod nietypowe oczekiwania pewnej części klientów.
Jaka jest oferta szkół językowych dla obcokrajowców którzy będą się chcieli nauczyć się mówienia po polsku.
Tagged on: