Opakowania z kartonu i plastiku powoli przechodzą w niepamięć. Co je zastępuje na sklepowych półkach?
Eksperci nie mają wątpliwości. Już niedługo rynek zajmą opakowania typu doypacks, już obecnie coraz bardziej popularne. Jak wyglądają i czym się charakteryzują? Formą przypominają saszetki.

karton

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com

Są miękkie i ich użycie jest bezpieczne. Pomimo elastyczności, opakowania tego typu nie tłuką się i nie gniotą. Coraz częściej decydują się na nie konsumenci, ponieważ są lekkie ale dogodne w przemieszczaniu dzięki poręcznym uchom i zagłębieniom. Z kolei wytwórcy się na nie decydują, bo są bardziej opłacalne w produkcji niż te plastikowe albo kartonowe. Opakowania typu doypacks świetnie sprawdzają się jako pojemniki przechowujące żywność lub chemię. Producenci napełniają je przykładowo różnego typu dipami, suszonymi owocami, ale też mydłem w płynie, emulsjami, kosmetykami. W trosce o komfort konsumentów niektóre opakowania mają praktyczne odkręcane korki. Idealnie nadają się na towary wielokrotnego użytku, jak na przykład zapas do mydła w płynie. Z kolei opakowania wypełniane towarami, które mogłyby się rozsypać, niejednokrotnie zamykane są na tak zwaną strunę. Ten rodzaj zatrzasku chroni produkt również przed wilgotnością i światłem.

Jeśli musisz poznać opisywany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź cenne informacje (https://mastereducator.pl/kielce/) także w analogicznym portalu.

Co więcej, ogromną zaletą omawianych opakowań jest ich dopasowany do oczekiwań producenta kształt. Jeżeli np. produkt dedykowany jest dzieciom, mógłby mieć formę domowego zwierzątka. Nietuzinkowa forma odróżnia opakowania doypacks spośród innych towarów na półce i skutecznie przyciąga uwagę konsumentów. Producenci oferują wersje w najróżniejszych barwach, różniące się pod względem struktury i grubości.

Przedsiębiorstwom, które wypuszczają swój towar na rynek szczególnie warto polecić zastosowanie opakowań typu doypacks. Wyróżnią się one na tle reszty produktów na sklepowym regale, a zarazem wyjdą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Są łatwe w transporcie, bezpieczne dla dzieci i praktyczne w użytku (). Ich wykorzystanie to także dowód na nowoczesność firmy – opakowania kartonowe i plastiku niedługo odejdą do historii.
Jakie opakowanie wybrać dla towaru pojawiającego się na sklepowych półkach?
Tagged on: