Zwykli obywatele obchodzą się z wizytówkami tak samo jak i z broszurami reklamowymi, czyli zazwyczaj biorą je tylko po to, żeby za chwilę wrzucić do śmietnika. Czasem wizytówki leżą latami w szufladzie biurka, lecz kiedy szukamy jednego określonego egzemplarza, to wtedy nie możemy zlokalizować tej jednej małej karteczki. Z kolei w biznesie wizytówka staje się rzeczą niemal świętą, a według zasad savoir-vivre’u powinniśmy poświęcić każdej z nich chociażby parę sekund uwagi w chwili, gdy zostaje ona przekazywana przez rozmówcę. Nic zadziwiającego w tym, że biznesmeni troszczą się o to, aby wizytówki wyglądały profesjonalnie, a ponadto, by bileciki przechowywać w stylowym organizerze.

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu
Przedstawiciele najróżniejszych profesji zabiegają o starannie opracowane, a także porządnie wydrukowane wizytówki. Gdyby dokładnie przeanalizować większość dostępnych w sieci projektów, to można łatwo dojść do przekonania, że można je de facto podzielić na dwie kategorie. Otóż na te stworzone z myślą o kobietach i mężczyznach pracujących umysłowo i trzydziestolatkach bądź pięćdziesięciolatkach pracujących fizycznie – -> poznaj dodatkowe informacje. Idąc dalej tym tropem można stwierdzić, że np. hasło wizytówka adwokat upadłość konsumencka lublin będzie najczęściej kojarzyć się z oszczędnym wzornictwem, a wyrażenie wizytówki szkoła flamenco z o wiele bardziej nietuzinkową ornamentyką.

maszyna do sitodruku

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno tradycyjne, jak i internetowe drukarnie dają usługobiorcom możliwość wyboru określonych parametrów druku, a czasami nawet udostępniają gotowe wzory, które wystarczy trochę zmodyfikować. Jeśli zatem na witrynie internetowej danej spółki znajdują się kolorowe pola o zaokrąglonych rogach, to wtedy można śmiało zamówić wizytówki o identycznym kształcie. Każdy usługobiorca musi także określić inne i nawet ważniejsze parametry: gramaturę papieru, format oraz nakład. Bardzo istotna bywa bardzo dobra jakość druku, a ceniona drukarnia przygotowuje wszystkie zlecenia z tą samą starannością: zarówno wizytówki taxi i te dla pozostałych zawodowych szoferów, jak i wizytówki dla sławnych osobistości są wydrukowane z dbałością o najdrobniejsze detale (wpadły mi w oko wizytówki taxi). Tymczasem każdy zleceniodawca musi przed złożeniem zamówienia dokładnie przejrzeć informacje dotyczące specyfikacji oraz pamiętać, że obraz na monitorze komputera zawsze będzie nieco odróżniał się od tego na druku.
Wizytówki z cenionych drukarni trafiają do wizytowników kluczowych wspólników oraz dłoni zwykłych obywateli
Tagged on: