
Olbrzymim minusem kopalni odkrywkowej jest niszczenie środowiska naturalnego. Miejska Górka, a konkretniej jej mieszkańcy, chcą innej przyszłości dla swojej miejscowości. Sporo mówi się o ogromnych hałdach na obszarach, gdzie wydobywa się węgiel brunatny. Sporo mówi się również o możliwych zalaniach pobliskich gruntów, możliwych wybuchach metanu o grożących pożarach powstających na skutek uszkodzeń kopalni odkrywkowych.
Zaloguj się do serwisu oraz dowiedz się tutaj (http://gmsystem.pl/blog/nowe-narzedzia-nakladanie-tekstury-3d-na-powierzchnie-modelu-w-nx-cad/), czy nasz następny artykuł wydaje się być zajmujący. Będzie nam także bardzo miło, jeżeli napiszesz ocenę.
Naukowcy twierdzą, że spalanie tego niskowydajnego źródła ciepła, wyemituje więcej dwutlenku węgla niż spalanie węgla kamiennego, ropy naftowej oraz dwa razy więcej niż spalanie gazu ziemnego. W krajach europejskich każdego roku umiera przedwcześnie 450 000 osób. Przyczyną zgonu tych osób jest zanieczyszczenie powietrza tlenkiem siarki, tlenkiem azotu oraz metalami ciężkimi takimi jak rtęć, nikiel, kadm, ołów, spowodowane spalaniem węgla.
Do sprzeciwu środowisk rolniczych powiatu Rawicz, ustosunkowała się spółka PAK Górnictwo. Spółka PAK Górnictwo, inwestuje na terenach Powiatu Gostyń i Powiatu Rawicz. Jej zdaniem, polemika na temat uruchomienia kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w tych powiatach, ma charakter tylko teoretyczny, dlatego, że spółka PAK Górnictwo, nie ma i nie wystąpiła jeszcze o wydanie koncesji na wydobywanie węgla. Gdzie leży prawda…?