Aktualnie coraz więcej słyszy się o tak zwanym zdrowym odżywianiu się czy właściwej diecie. Zwraca się uwagę na to, by najmłodsi jedli jedynie naturalne produkty, a do tego możliwie jak najzdrowsze. Dlatego obiadki dla niemowląt nabywane przez nowoczesnych rodziców zazwyczaj mają w sobie minimalną ilość sztucznych polepszaczy.

W ostatnim czasie również coraz więcej ludzi przechodzi na dietę wegetariańską lub wegańską.

brokuły

Autor: Mike Licht
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy także narzucają ten sposób żywienia swoim pociechom, co może wywoływać bardzo szkodliwe skutki dla ich rozwoju. Dzieci bowiem potrzebują bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by mogły się prawidłowo rozwijać.

Nie ociągaj się, a jeżeli zafascynował Cię opisywany temat, to odsyłam tam (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/love-nobu/). W tym miejscu znajdziesz ciekawe zagadnienia.

Typ żywienia, który pasuje ludziom dorosłym bywa więc niebezpieczny dla dzieci. Z drugiej strony jednak duży udział warzyw i owoców w posiłkach za każdym razem wpływa pozytywnie na człowieka. Z tego powodu dania takie jak na przykład zupa krem brokułowy z grzankami i prażonymi migdałami dobrze jest dodać do codziennego jadłospisu. Dlatego najlepiej skontaktować się w tej kwestii z specjalistą Moniką Czerepak. Wizyta u dietetyka np. we Wrocławiu to idealne rozwiązanie.

DaniaGeneralnie istnieje zasada, by największym posiłkiem w ciągu dnia było śniadanie, a najmniejszym – kolacja. Ciągły pośpiech i doba wypełniona stresem niejednokrotnie jednak sprawiają, że jest na odwrót. Tymczasem duży posiłek przed snem w żadnym razie nie jest właściwy dla zdrowia. Nocą żołądek zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia spożytego jedzenia, co nierzadko bywa powodem kłopotów zdrowotnych. Oprócz tego jedzenie w dużych ilościach wieczorem często jest powodem tycia. Pomiędzy głównymi posiłkami dobrze jest robić przekąski w formie owoców i jarzyn. Obiad wbrew pozorom nie musi być złożony z dwóch dań. Jeśli masz problemy z odchudzaniem zobacz jak efektywnie stracić na wadze – przejdź do .

zupa krem

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

Wpływ żywienia na wyglądTyp żywienia w wielkim stopniu wpływa na wygląd. Z pewnością wynika z niego masa oraz generalnie sylwetka ciała. Dania z dużą zawartością tłuszczu i cukrów nie tylko wywołuja wzrost wagi ciała, ale również mogą wpływać negatywnie między innymi na układ krwionośny i podnosić ryzyko zawału serca w późniejszym czasie. Jedzenie wpływa także na wygląd cery czy włosów. Na stronach internetowych i forach jest bardzo dużo wiadomości na tematy typu „dieta a włosy”.

Ekologiczne żywienie. Skorzystaj z porady profesjonalnego dietetyka!
Tagged on: