Zbliżające się lato sprzyja upiększaniu kobiecego ciała. Pozbywanie się następnej warstwy ubrań i myśl o zakładaniu bikini powoduje, iż myślimy również o tym, aby coś udoskonalić, ulepszyć, ale nie za bardzo wiemy co. Bardzo łatwo pogubić się w szerokiej ofercie za zakresu medycyny estetycznej, choć reklamy pozwalają tę ofertę bliżej poznać, a gabinety starają się poznać kobiece potrzeby, oferując np. promocje na usuwanie blizn laserem.

Zdrowy wygląd naszej skóry powierzmy lekarzowi specjaliście i zastanówmy się, co możemy poprawić jeszcze przed sezonem letnim.

zadbane usta

Autor: Nicolas Fuentes
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż w aptekach można nabyć sporo specjalistycznych preparatów redukujących blizny, są one trwałymi zmianami na skórze i nie są łatwe do zredukowania kosmetykami. Nie jest to równoznaczne z tym, że trzeba się godzić, by szpeciły nasze ciało do końca życia, szczególnie, gdy nadchodzi sezon letni i gdy odsłaniamy więcej ciała nie tylko na urlopie. Dużo kobiet chce włożyć sukienkę z dużym dekoltem czy odkrytymi ramionami, lecz blizny na dekolcie, plecach albo ramionach na to nie pozwalają.

Kiedy fascynuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do strony (http://www.hft71.pl/poradnik-klienta/dlaczego-warto-postawic-na-dropshipping-ubran/), gdyż odnajdziesz tu mnóstwo ciekawych zagadnień na ten temat.

Sytuacja jest jest jeszcze bardziej trudna, gdy blizna jest na naszej twarzy, lecz współcześnie jest sporo sposobów, by się ich pozbyć lub przynajmniej sprawić, że nie bedą rzucały się w oczy. Wiele klinik oferuje nowoczesne leczenie z wykorzystaniem takich urządzeń, jak: łóżko LED, usuwanie blizn laserem,

blizna

Autor: Felix Montino
Źródło: http://www.flickr.com

terapie osoczem – polecane usuwanie blizn laserem. Usuwanie blizn może być przeprowadzone kilkoma technikami. Metodę wybiera się w zależności od wielkości, koloru i okresu powstania blizny. Kiedy czujemy potrzebę, udajmy się do gabinetu medycyny estetycznej, a lekarz w trakcie diagnozy dobierze właściwą metodę.

Wykonajmy to dużo wcześniej, najlepiej zimą lub na początku wiosny, by skóra zdążyła się zregenerować po zabiegach i nie była od razu wystawiona na mocne promieniowanie UV. Jeśli mowa o usuwaniu znamion, sprawa jest zbliżona – lepiej wykonać takie zabiegi jesienią i zimą, aby wszystko zagoiło się do lata. Jeśli chodzi o modelowanie ust (użyteczna strona) lub korektę zmarszczek wokół oczu, pora jest zawsze dobra i nie ma tu szczególnych przeciwwskazań, lecz mimo to warto zachować pewne środki ostrożności.

Obecnie medycyna estetyczna ma sporo technik, aby poprawić urodę. Usunięcie blizn lub znamion i modelowanie ust może spowodować, iż zyskamy pewność siebie, na nowo poczujemy się dobrze we własnej skórze, a przy tym będziemy wyglądać pięknie i młodziej.

Które zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać przed latem, a jakie po nim?
Tagged on: