Lato przede wszystkim będzie się kojarzyć z plażą, słońcem i ciepłym morzem. I faktycznie duża część odpoczywających w letnim okresie wypoczywa właśnie nad naszym Morzem Bałtyckim. Pomimo że wiele osób narzeka na ilość ludzi, bardzo wysokie ceny i kapryśną pogodę, to i tak co roku setki tysięcy urlopowiczów przybywają wypoczywać na długim na kilkaset kilometrów pasie piaszczystych, jednych z najwspanialszych na świecie plaż.

morze w Kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Ale wybrzeże to nie tylko woda i piasek, to również mnóstwo innych atrakcji, dzięki jakim nikomu chyba nie będzie się nudziło podczas urlopu. Na aktywnych rowerzystów oraz piechurów wyczekują setki kilometrów rowerowych u pieszych tras. Wielbiciele koni z pewnością odwiedzą jedną z coraz liczniejszych stadnin, a lubiący czuć adrenalinę mają do dyspozycji przynajmniej kilka ją podnoszących. Przebywając nad morzem nie można się nie przepłynąć statkiem, ze wszystkich portów wypływają liczne jednostki na krótsze lub dłuższe rejsy, często połączone z aktywnym wędkowaniem. No i rzecz jasna lato nad morzem to także mnóstwo przeróżnych imprez kulturalnych i sportowych, odbywających się w większości kurortów.

wypoczynek w hotelu

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

Tak ogromna popularność Bałtyku połączona jest z szeroko rozwiniętą bazą turystyczną. Ponieważ urlopowy sezon trwa zaledwie dwa krótkie miesiące, to w tym okresie czasu nad morze chcą przyjechać wszyscy, trzeba więc o rezerwacji noclegu pomyśleć odpowiednio wcześnie. Do dyspozycji turystów są w pierwszej kolejności liczne kwatery prywatne i domki campingowe.

Zainteresował Cię ten post? Zatem wejdź w link do serwisu stany zjednoczone wycieczki i rozkoszuj się innymi faktami. W razie jakichkolwiek wątpliwości – pisz do nas.

Ceny za ich wynajem są dość zróżnicowane, w zależności od wielkości i standardu, lecz przeważnie każdy coś w odpowiedniej kwocie coś powinien dla siebie znaleźć.

Nieco droższe będą pensjonaty oraz apartamenty, lecz one z kolei oferują znacznie wyższy komfort. Najwyższą półkę miejsc noclegowych stanowią hotele, tu opłaty za dobę mogą się kończyć nawet na pięciuset złotych za osobę, ale w zamian otrzymuje się najwyższy standard – w końcu ekskluzywny popularny hotel w Kołobrzegu powinien do tego zobowiązywać. Jeżeli podczas planowania urlopu trochę wcześniej się zacznie szukać noclegu, to na pewno znajdzie się odpowiedni co do poziomu i możliwości finansowych.
Relaks i odpoczynek nad Bałtykiem, atrakcje i oferta noclegowa w okresie miesięcy wakacyjnych.
Tagged on: