Świat technologii stosowanych w działach budownictwa rozwija się bardzo szybko. W dalszym ciągu pojawiają się nowsze produkty budowlane, przydatne materiały i kwestia izolacji budynków. Na które z nich osoby inwestujące biorą pod uwagę dzisiaj najczęściej?

Izolacje natryskowe

hydroizolacja

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3033161282/

należą do tych metod izolacji budynków, które w obecnie mogą być stosowane bardzo często. Izolacje natryskowe wykonuje się sięgając po specjalistyczne pianki poliuretanowe – . Będą one w porównaniu z różnymi materiałami do izolacji bardzo dobrym materiałem. Decydując się na tę metodę izolacyjną, a szczególnie izolacji cieplnej, jest pewność, iż koszt ogrzewania tak zaizolowanego budynku będzie bardzo niski. To w zasadzie zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynków sprawiło, że metoda wyróżnia się w naszym kraju spora popularnością. Izolacje natryskowe wykonuje się w różnorodnych budynkach: w domkach rodzinnych, halach przemysłowych, obiektach wykorzystywanych publicznie.link do www doradca finansowy płock doradca finansowy płock zastosowanie budowli nie ma w takim przypadku znaczenia, tak samo zresztą, jak konstrukcja tego budynku. Izolowanie natryskowe można śmiało wykorzystywać do ocieplania budowli wzniesionych w technologii szkieletowej, a także w przypadku budynków o tradycyjnej, murowanej strukturze.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Dotychczas w świecie produktów do izolacji dominowała wełna mineralna oraz styropian. Od chwili pojawienia się możliwości wykorzystania pianki poliuretanowej metoda natrysku zaczyna powoli wypychać z rynku mineralną wełnę oraz bloki styropianowe.

Osoby inwestujące często decydują się na opcję natrysku nie zważając również na to, iż należy za nią dopłacić więcej aniżeli przy ociepleniu domu wełną mineralną lub styropianem. Na poziomie prac w zasadzie koszt jest wyższy, aczkolwiek na etapie zamieszkiwania budynku osoby inwestujące nie żałują swojej decyzji z ocieplaniem. Ceny ocieplania budynku spadają w takim stopniu, że z pewnością opłacalne było na etapie ocieplenia domu opłacalne było zainwestowanie większych środków w izolowanie natryskowe. Izolacja natryskowa realizuje także dodatkową rolę: ochrania przed hałasem. Jest wobec tego bezsprzecznie bardzo dobrym materiałem izolacyjnym.
Izolacja natryskowa – nowa możliwość izolacji budynków mieszkalnych
Tagged on: