Jak utrzymać piękne i zdrowe zęby? Z pewnością dzięki dobrej diecie. Tego rodzaju dieta powinna być wzbogacona w wapń, tłuszcze oraz witaminy. Nie każdy wie, lecz przykładowo truskawki posiadają właściwości wybielające zęby, zaś marchew czyści przestrzenie międzyzębowe. Jak widać normalne produkty mogą spowodować, że nasze uzębienie będzie w lepszym lub gorszym stanie, dobrze więc zastosować się do najlepszych porad. Na zdrowe zęby na pewno dobre są przetwory mleczne, a to dlatego, że posiadają w swoim składzie wapń.

sprzęt dentystyczny

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Jest obowiązkowym materiałem budulcowym, który odpowiada za strukturę zębów. Spożywajmy więc dużą ilość jogurtów naturalnych, kefirów a także maślanek. Ponadto, za bardzo mała ilość wapnia może stanowić dość ważki problem, który objawia się częstymi złamaniami, kruchością i próchnicą zębów. Korzystnie jeść również spore ilości żółtego sera. Podnosi to pH płytki nazębnej, ponadto minimalizuje ryzyko rozwoju próchnicy i chorób dziąseł.

Powodem szybkiego oraz długotrwałego wzrostu pH płytki nazębnej, po zjedzeniu żółtego sera, są z pewnością zawarte tam substancje, które dosyć silnie stymulują tworzenie się śliny, która działa jak określony bufor, który zabezpiecza przed spadkiem pH. Wapń jest lepiej wchłaniany do organizmu za pomocą witaminy D. Najlepszym jego źródłem są tłuste ryby, typu łosoś i makrela. Witamina D ma najbardziej ważne znaczenie dla twardości zębów oraz kości, bo reguluje w organizmie gospodarkę wapniowo-fosforanową, odpowiada także za zgodną mineralizację szkliwa zębów. Bardzo dobre są również brokuły, są najbardziej naturalnym źródłem koenzymu Q10, który ma wpływ na działanie energetyczne w organizmie.

Zwiększa on odporność, poprawia kondycję przyzębia oraz chroni dziąsła przed bakteriami które powodują groźną chorobę, znaną jako paradontoza, na jaką wedle szacunków może cierpieć nawet 70% osób w podeszłym wieku. Miejmy na uwadze więc o tych zasadach, dzięki temu można być pewnym, iż nasze zęby będą w jak najlepszej kondycji. Nie będzie trzeba co chwila chodzić do specjalisty, jak dentysta czy ortodonta a to przecież najbardziej istotne.

Poszukujesz podobnego wpisu na opisywany tutaj temat? Jeśli tak, to ten wyczerpujący tekst (http://e-hunter.pl/pl/c/Legowiska/32) na 100% również uznasz za interesujący.

Tego warto się trzymać.

Co spożywać, żeby nasze zęby były w jak najbardziej zadowalającej kondycji? Jakie składniki są dla nich najlepsze? O czym warto wiedzieć?
Tagged on: